l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Výstavba klíčového dálničního tahu z Prahy do Karlových Varů získala posudek EIA

24. 11. 2018

Dvanáctikilometrový úsek čtyřpruhové dálnice druhé třídy v Ústeckém kraji má propojit připravovanou čast D6 na území Středočeského kraje s první etapou obchvatu Lubence. Ten se již staví.

Po dostavění D6 se na tuto komunikaci přesune tranzitní doprava ze stávající silnice první třídy. Na původní silnici zůstane pouze zbytková doprava. Stavba sice ovlivní krajinu, vodu a hlukovou situaci, avšak nevýznamným způsobem, uvádí se v dokumentaci pro ministerstvo životního prostředí.

„Doháníme strašlivé zanedbání za poslední čtyři roky, kdy se dohromady otevřelo jen čtyřicet kilometrů dálnic. Z aktuálních čísel vyplývá, že jsme mírně pod průměrem otevřených komunikací v Polsku a Maďarsku,“ řekl tento týden pro E15 Emanuel Šíp, předseda dopravní sekce Hospodářské komory.

Kompletní dostavba dálnice D6 mezi Prahou a západem republiky, na kterou se čeká desítky let a která je zásadní pro Karlovarský kraj, se nyní významně přibližuje realizaci i proto, že na začátku října získaly posudek EIA rovněž i další úseky na Rakovnicku.

Termín zahájení výstavby úseku, který překříží celkem čtrnáct mostů, zatím není znám.

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR