l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Stavba tří úseků karlovarské dálnice D6 by mohla začít na podzim

30. 1. 2017

Karlovy Vary - Tři připravované úseky dálnice D6 do Karlových Varů by se mohly začít stavět na podzim letošního roku. "Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje výkupy pozemků i přípravu stavebního povolení," řekl ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil.

Minulý týden získaly obchvaty Lubence, Řevničova a stavba úseku Nové Strašecí - Řevničov potřebné závazné stanovisko k vlivům na životní prostředí od ministerstva životního prostředí.

"Bude ještě potřeba získat verifikaci těchto úseků od ministerstva životního prostředí. Zároveň řešíme vykupování a vyvlastňování pozemků pro stavbu a připravujeme vyjádření orgánů státní správy pro stavební povolení," uvedl Hnízdil. Nejblíže má k zahájení stavby obchvat Lubence.

Stanovisko ministerstva umožní vyhnout se opakovanému posuzování vlivu staveb na životní prostředí. Ta původní se totiž dělala ještě podle starého zákona z roku 1992, tedy před vstupem Česka do Evropské unie.

Dvoukolové výběrové řízení na dodavatele stavby už začalo. V prvním kole se hodnotí kvalifikační připravenost přihlášených firem. Ty, které projdou, dostanou pak projekt a nabídnou svoji cenu zakázky.

Podle karlovarské hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) je nedostavěná D6 ostudou kraje. "Vždyť v posledních letech se nově na trase D6 postavil jen čtyřkilometrový úsek Lubenec - Bošov, přestože byla mnohokrát deklarována snaha o pokračování dostavby. Závazné stanovisko vydané ministerstvem životního prostředí posunulo všechny tři záměry zase o něco blíže k realizaci," uvedla Vildumetzová.

Během února se plánuje společná schůzka hejtmanů dotčených krajů a starostů obcí po trase D6. Na ní by se mělo mluvit o aktuálním stavu příprav na stavby. Karlovarský kraj mimo to ale jedná i o možnosti vyjmutí obchvatu Sokolova ze zpoplatněných úseků, které se nepodařilo prosadit v minulém roce do dané vyhlášky.

Zdroj: aktualne.cz

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR