l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Stavba tří úseků dálnice D6 začne na podzim, řekl ministr Ťok

17. 2. 2017

Všechny tři plánované nové úseky dálnice D6 do Karlových Varů se začnou stavět letos na podzim, řekl dnes ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před jednáním se starosty v Rakovníku. Jde o obchvaty Lubence, Řevničova a stavbu úseku Nové Strašecí - Řevničov.

Ověřovací stanovisko EIA bylo podle něj vydáno 10. února. \"Máme malinké zpoždění, nicméně na podzim chceme všechny úseky začít. Nejdále je obchvat Lubence, ale i ty další úseky by měly zahájit hlavní stavební činnost ještě na podzim tohoto roku,\" uvedl Ťok.

Celková hodnota všech tří zakázek přesahuje podle dřívějších informací čtyři miliardy korun. Nejdražší stavbou je podle odhadu Ředitelství silnic a dálnic obchvat Řevničova na Rakovnicku za 1,58 miliardy korun. Projektová cena úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem je pak odhadnutá na 1,15 miliardy korun a v případě obchvatu Lubence na Lounsku 1,47 miliardy korun.

V současnosti je čtyřproudá R6 pouze mezi Prahou a Novým Strašecím na Rakovnicku a pak mezi Karlovými Vary a Chebem.

Zdroj: http://www.finance.cz/zpravy/finance/486502/

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR