l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Stavba obchvatu Lubence je blíž. Silničáři s ním chtějí začít letos Deník!

7. 10. 2017

Obec protíná silnice z Prahy do Karlových Varů. Projede jí devět tisíc aut denně. Obchvat chce ŘSD zprovoznit v roce 2020 Lubenec – Stát při výstavbě silničního obchvatu Lubence na Podbořansku výrazně ušetří. Podle projektu se mají čtyři kilometry nové dálnice postavit za miliardu a půl, v probíhajícím výběrovém řízení „nejlevnější“ stavební společnosti nabídly částky o třetinu nižší. Obchvat Lubence je jedním z 11 připravovaných úseků dálnice D6 Praha – Karlovy Vary.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zveřejnilo nejnižší nabídky, které ve druhém kole výběrového řízení obdrželo. Tu nejnižší za 992 milionů korun nabízí největší německá stavební společnosti Hochtief. Částka z předpokládané ceny z projektové dokumentace tak klesla na 67 procent.
ŘSD chce zahájit stavbu obchvatu Lubence letos.

„Během podzimu bychom měli získat stavební povolení a zároveň chceme dokončit výběrové řízení na zhotovitele. Náš plán je ještě letos začít. Tedy předat staveniště s tím, že by se do konce roku rozjely přípravné práce. Hlavní stavební činnost by začala na jaře příštího roku,“ vysvětlil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Pokud se ale některý z účastníků výběrového řízení odvolá, přinese to posunutí zahájení stavby.

 

Obchvat Lubence povede severně od obce, součástí bude mimoúrovňová křižovatka se silnicí Podbořany – Chýše. Nová dálnice u Lubence dvakrát překlene mosty údolí říčky Blšanky. Počítá se se dvěma protihlukovými stěnami dlouhými přes půl kilometru.
Na výstavbu obchvatu čeká obec s patnácti sty obyvateli roky. Podle výsledků loňského sčítání dopravy Lubencem po silnici Praha – Karlovy Vary denně projede devět tisíc aut.

„Příprava stavby běží, ale po tolika letech slibů uvěříme, až se začne skutečně stavět. Ale už se v tom udělalo tolik, že se snad opravdu začne. Pro Lubenec to bude velká úleva, provoz na silnici je enormní a nebezpečný.

Budeme jenom rádi, až bude obchvat hotový,“ řekl starosta obce Jiří Chaloupecký.
Pokud se začne ještě letos, nová dálnice u Lubence by měla být uvedená do provozu na přelomu léta a podzimu roku 2020.

ŘSD by ještě letos chtělo začít stavět další dva úseky dálnice D6 ve středních Čeúseky chách u Řevničova a Krušovic. Ty by měly současnou dálnici od Prahy k Novému Strašecí prodloužit o deset kilometrů. Pokud se začne stavět letos, řidičům začnou sloužit také v roce 2020.


Zdroj: Žatecký a lounský deník

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR