l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Stavba další části dálnice D6 začala, za tři roky odstraní hned dva dopravní „špunty“

12. 12. 2017

Na Rakovnicku začala stavba další části karlovarské dálnice D6. Jde o úsek od Nového Strašecí k Řevničovu a navazující obchvat Řevničova. Oba úseky by měly být hotové do srpna 2020, karlovarská dálnice se tak prodlouží o deset kilometrů. Stát za to zaplatí přes 1,8 miliardy korun, část nákladů má pokrýt evropská dotace.

Nová část dálnice odvede dopravu od obydlených míst, kromě Řevničova se uleví také Krušovicím. Nynější silnice I/6 vede přímo oběma obcemi, které tak často působí jako „špunt“. „Jsme rádi, že to konečně začne, protože o dálnici se tady mluví několik desetiletí,“ uvedla starostka Krušovic Markéta Fröhlichová.

Kompletní dostavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů a Chebu je zásadní nejen pro Rakovnicko, ale i pro Karlovarský kraj. D6 má dosud zprovozněných 90 kilometrů, nyní začala výstavba dalších deseti a příprava zbývajících 75 kilometrů pokračuje.

Nejblíže k zahájení má obchvat Lubence, jehož stavba měla původně začít letos. Stavbaři se do něj pustí ale až na začátku příštího roku. „Zbývajících osm dálničních úseků bychom chtěli zahájit během následujících pěti let,“ věří generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Na aktuální stavby má navázat úsek kolem Krupé na Rakovnicku, na kterém začnou práce podle předpokladů v roce 2019. Ve stejném roce by se mohlo začít stavět i na dalších dvou chybějících úsecích D6 ve Středočeském kraji, u Hořesedel a Hořoviček. Naopak nejdále k zahájení mají úseky v Karlovarském kraji, podle aktuálních údajů nebudou dokončeny dříve než v roce 2025.

Fakta
Dva nově budované úseky dálnice D6

Nové Strašecí – Řevničov
délka: 5,5 km
plocha vozovek: 141 tisíc m2
zhotovitel: Berger Bohemia + Alpine Bau CZ + Habau CZ
cena dle smlouvy: 745 milionů korun
termín výstavby: 12/2017–8/2020

Řevničov, obchvat
délka: 4,2 km
plocha vozovek: 107 tisíc m2
zhotovitel: Metrostav + Eurovia CS + Swietelsky stavební
cena dle smlouvy: 1,074 miliardy korun
termín výstavby: 12/2017–8/2020


Zdroj: ct24.cz

 

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR