l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Příprava D6 by mohla zrychlit

29. 6. 2020
O rok či dokonce dva dříve by mohla být dovedena dálnice D6 do Karlových Varů. Uvedl to ministr dopravy Karel Havlíček při obhlídce stavby budovaných úseků D6 u Řevničova. K urychlení dle ministra přispěje schválená novela takzvaného liniového zákona, která má umožnit rychlejší přípravu infrastrukturních staveb. V případě D6 by tak mohla kompletní dálnice propojit Prahu s Karlovými Vary v roce 2024 (původně 2026). Dálnice zatím končí u Nového Strašecí na Rakovnicku. Letos se však prodlouží o dalších 9,8 km (úseky Nové Strašecí-Řevničov a Řevničov, obchvat. V příštím roce bude otevřen obchvat Lubence (4,9 km). Novela by měla urychlit i přípravu tří úseků, které se mají začít stavět v příštím roce. Celkem by se tak v roce 2021 mohlo rozestavět dalších 20,4 km.
Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR