l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Obchvat Lubence má dodavatele

15. 1. 2018

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo dodavatele stavby obchvatu Lubence, který se stane součástí dálnice D 6 mezi Karlovými Vary a Prahou. Necelých pět kilometrů dlouhý úsek bude stavět sdružení firem Swietelsky–Strabag s nabídkovou cenou 1,25 miliardy korun.

„Nabídka sice nebyla nejnižší, ale levnější uchazeč byl v soutěži vyřazen,“ řekl ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil. „Firmě jsme odeslali vyzvu k součinnosti a má patnáct dnů na doložení posledních dokumentů. Poté se bude moci podepsat smlouva,“ pokračoval Hnízdil. Stavba by měla začít v průběhu února.

Nejnižší cenu v soutěži sice nabídlo sdružení firem pod vedením společnosti Hochtief, bylo ale vyřazeno. Podle Hnízdila firma nacenila některé položky mimořádně nízko a na dotazování ze strany zadavatele vysvětlila, že nacenila variantní řešení. Stavba obchvatu Lubence je poslední ze tří staveb na budoucí dálnici D 6, kterou mělo ŘSD připravenou k realizaci.

Úsek Nové Strašecí–Řevničov a obchvat Řevničova, jejichž výstavba byla zahájena v minulém roce, ale práce tam teprve začnou, vyjdou na 1,8 miliardy korun.


Zdroj: Právo, str. 16 - Severozápadní Čechy

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR