l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Obchvat Lubence bude stavět Swietelsky - Strabag za 1,037 mld. Kč

9. 1. 2018
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo dodavatele stavby obchvatu Lubence. Bude jím sdružení firem Swietelsky - Strabag s nabídkovou cenou 1,027 miliardy korun bez DPH. Nabídka sice nebyla nejnižší, ale levnější uchazeč byl v soutěži vyřazen, řekl dnes ČTK ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil.

\"Firmě jsme odeslali vyzvu k součinnosti a má 15 dnů na doložení posledních dokumentů. Nejpozději poté se bude moci podepsat smlouva,\" řekl ČTK Hnízdil. ŘSD má vše připraveno, takže stavba úseku, dlouhého 4,86 kilometru, by měla začít v průběhu února.

Nejnižší cenu v soutěži sice nabídlo sdružení firem pod vedení společnosti Hochtief, bylo ale vyřazeno. Podle Hnízdila firma nacenila některé položky mimořádně nízko a na dotazování ze strany zadavatele vysvětlila, že nacenila variantní řešení.


Stavba obchvatu Lubence je poslední ze tří staveb na budoucí dálnici D6 z Prahy do Karlových Varů a Chebu, kterou měla ŘSD připravenou k realizaci. Společně s úseky Nové Strašecí - Řevničov a obchvatem Řevničova stavby nemusely díky výjimce vyjednané s Evropskou unií znovu absolvovat proces posuzování vlivu na životní prostředí. Oba už zahájené úseky vyjdou na 1,8 miliardy korun a dohromady budou asi deset kilometrů dlouhé.

Dálnice
D6 v současné době vede z Prahy do Nového Strašecího a kromě čtyřkilometrového úseku u Bošova pokračuje až z Karlových Varů do Chebu. Pro Karlovarský kraj je přitom vysoce důležitá pro další rozvoj tohto strukturálně postiženého regionu. Kvůli tomu, že dálnice v Karlovarském kraji není napojena na českou ani německou dálniční síť ministerstvo dopravy od letošního roku vyřadilo úsek Karlovy Vary - Cheb ze seznamu úseků, po kterých je možné jezdit jen s dálniční známkou.


Zdroj: finance.cz
Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR