l   Praha - Karlovy Vary - Cheb

Novinky

Dálnice D6

Dostavba dálnice D6 u Nového Strašecí možná začne ještě letos

28. 11. 2017

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) nevylučuje zahájení stavby dálnice D6 u Nového Strašecí ještě letos. Práce měly podle původních plánů začít v listopadu. Brzy má také začít stavba obchvatu Řevničova, což je další navazující úsek dálnice. Mluvčí ŘSD Nina Ledvinová uvedla, že soutěž na zhotovitele stavby je ve finální fázi. Jakmile bude uzavřena smlouva, může stavba začít, uvedla.

Sdružení firem, které postaví úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem za zhruba 750 milionů korun, bylo vybráno v říjnu. Ve stejném měsíci ŘSD také podepsalo smlouvu s firmou, která má lokalitu na stavbu dálnice připravit, součástí zakázky je i kácení zeleně. Příprava má trvat maximálně jeden měsíc. Úsek Nové Strašecí - Řevničov by měl být dokončen v roce 2020, ve stejném roce by měl být hotov i obchvat Řevničova, který bude stát přibližně jednu miliardu korun bez DPH, před potvrzením částky a podepsáním smlouvy se zhotovitelem ještě musí uplynout zákonné lhůty.

Další navazující úsek D6 vede kolem Krupé na Rakovnicku, na něm začnou práce podle předpokladů v roce 2019. Ve stejném roce by mohly začít práce i na dalších dvou chybějících úsecích D6 ve Středočeském kraji, a to u Hořesedel a Hořoviček. I kvůli nedostatečné dopravní dostupnosti do Prahy se lidé nestěhují na Rakovnicko v takové míře jako do ostatních okresů Středočeského kraje. Dostavba D6 je důležitá i pro obyvatele Karlovarského kraje a tamní firmy. Získají tak rychlejší i bezpečnější dopravní spojení.

Zdroj: ČRo - strednicechy.cz
Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR